Фундаментні роботи

Фундамент – це основа будь-якої будови. Саме тому фундаментні роботи для зведення будь-яких будівельних об'єктів -– це ключовий етап будівництва, що дозволяє забезпечити надійність і стійкість об'єкту на увесь період експлуатації.

Тому дуже важливо знати усі особливості та види фундаменту, щоб вибрати оптимальний фундамент для будинку. Кожен вид фундаменту має свої переваги і недоліки.

Щоб зробити правильний вибір фундаменту для майбутнього будинку слід враховувати й геологічні умови ґрунту і розрахувати навантаження усієї будови, як правило, в цій справі не обійтися висококваліфікованих фахівців, які використовуватимуть якісні матеріали, врахують технічні особливості будови, що зводиться, а також дотримуватимуться чинних будівельних норм.

Існує декілька основних типів фундаменту, вживаних при зведенні об'єктів різного масштабу і призначення: стрічковий, свайний, плитковий і стовпчастий.

Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент найбільш популярне рішення при зведенні невеликих приватних будинків і заміських котеджів. Такий фундамент відмінно справляється з великими навантаженнями і забезпечує досить високу стійкість будови. Він виконаний єдиною плитою у вигляді стрічки, по усьому периметру несучих стін будівлі. Завдяки своїй конструкції, добре справляється з середніми та високими навантаженнями. Облаштування стрічкового фундаменту може бути декількох типів, залежно від вимог до будівлі і затвердженого дизайн проєкту:

  1. Гнучкий - з подовжньо-поперечним армуванням по усій довжині конструкції;

  2. Жорсткий - додатково оснащуються поясом з арматур(застосовується при спорудженні великих об'єктів);

  3. Переривчастий - зводиться з окремих відрізків стрічок по периметру стін;

  4. Монолітний - класичний тип, виконаний у вигляді суцільної стрічки. Тип визначається фахівцями на етапі проєктування об'єкту.

Тип визначається фахівцями на етапі проєктування об'єкта.

Свайний фундамент

Такий фундамент зводиться з окремих свайних елементів, сполучених основою будівлі. Такий вид фундаменту використовують для будівництва дерев'яних або бетонних будинків, розташованих на нерівних ділянках або ділянках зі слабким типом грунту.

Залежно від типу кріплення і місця розташування елементів конструкцій облаштування свайного фундаменту, може бути п'яти різних типів:

    1. забивний (забиваються в землю),

    2. гвинтовий ("угвинчуються" в землю),

    3. набивний (заливаються у свердловини),

    4. суцільний (розташовуються дуже близько між собою),

    5. кущовий (опори встановлюють по декілька штук в різних місцях).

Стовпчастий фундамент

Конструкція стовпчастого фундаменту має загальні риси зі свайним типом фундаменту. Але замість палі використовується спеціальний бетонний стовп, який занурюється в заздалегідь підготовлену спеціальну свердловину. Такий вид фундаменту використовується при будівництві котеджів і приватних будинків з легких матеріалів, вага яких не перевищує 1 тони на метр кубічний (наприклад, каркасні будинки).

Головною перевагою є невисока вартість і довговічність: зважаючи на особливості конструкції, власник будинку на стовпчастому фундаменті не зможе побудувати цокольний поверх або підвал.

Плитковий (монолітний) фундамент

Облаштування монолітного фундаменту являє собою суцільну монолітну армовану плиту на поверхні ґрунту (незаглиблену) - це дозволяє підвищити стійкість будови.

Такий вид фундаменту є найпоширенішим варіантом для зведення будівель на слабких ґрунтах і на ділянках з активними ґрунтовими водами.

Товщина залізобетонної плити складає від 30 до 100 см.

Монолітний (плитковий) фундамент забезпечує найкращу несучу здатність, і міцність, а також високу жорсткість усієї конструкції, проте зведення такого фундаменту несе за собою великі фінансові витрати.

Фахівці компанії "Вікна-Траст" з радістю допоможуть Вам вибрати оптимальний варіант фундаменту для Вашого майбутнього будинку.