Фундаментні роботи

Фундамент - це основа будь-якої будови. Саме тому фундаментні роботи для зведення будь-яких будівельних об'єктів - це ключовий етап будівництва, що дозволяє забезпечити надійність і стійкість об'єкту на увесь період експлуатації.

Тому дуже важливо знати усі особливості і види фундаменту, щоб вибрати оптимальний фундамент для будинку. Кожен вид фундаменту має свої переваги і недоліки.

Щоб зробити правильний вибір фундаменту для майбутнього будинку слід враховувати і геологічні умови ґрунту і розрахувати навантаження усієї будови, як правило, в цій справі не обійтися висококваліфікованих фахівців, які використовуватимуть якісні матеріали, врахують технічні особливості будови, що зводиться, а також дотримуватимуться чинних будівельних норм.

Існує декілька основних типів фундаменту, вживаних при зведенні об'єктів різного масштабу і призначення : стрічкового, свайного, плиткового і стовпчастого.

 • Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент найбільш популярне рішення при зведенні невеликих приватних будинків і заміських котеджів. Такий фундамент відмінно справляється з великими навантаженнями і забезпечує досить високу стійкість будови. Він виконаний єдиною плитою у вигляді стрічки, по усьому периметру стін будівлі, що несуть. Завдяки своїй конструкції, добре справляється з середніми і високими навантаженнями. Облаштування стрічкового фундаменту може бути декількох типів, залежно від вимог до будівлі і затвердженого дизайн проекту:

 1. Гнучкий - з подовжньо-поперечним армуванням по усій довжині конструкції;

 2. Жорсткий - додатково оснащуються поясом з арматур(застосовується при спорудженні великих об'єктів);

 3. Переривчастий - зводиться з окремих відрізків стрічок по периметру стін;

 4. Монолітний - класичний тип, виконаний у вигляді суцільної стрічки. Тип визначається фахівцями на етапі проектування об'єкту.

Тип визначається фахівцями на етапі проектування об'єкта.

 • Свайний фундамент

Такий фундамент зводиться з окремих свайних елементів, сполучених основою будівлі. Такий вид фундаменту використовують для будівництва дерев'яних або бетонних будинків, розташованих на нерівних ділянках або ділянках із слабким типом грунту.

Залежно від типу кріплення і місця розташування елементів конструкцій облаштування свайного фундаменту, може бути п'яти різних типів:

  1. забивний (забиваються в землю),

  2. гвинтовий ("угвинчуються" в землю),

  3. набивний (заливаються у свердловини),

  4. суцільний (розташовуються дуже близько між собою),

  5. кущовий (опори встановлюють по декілька штук в різних місцях).

 • Стовпчастий фундамент

Конструкція стовпчастого фундаменту має загальні риси зі свайним типом фундаменту. Але замість палі використовується спеціальний бетонний стовп, який занурюється в заздалегідь підготовлену спеціальну свердловину. Такий вид фундаменту використовується при будівництві котеджів і приватних будинків з легких матеріалів, вага яких не перевищує 1 тони на метр кубічний (наприклад, каркасні будинки).

Головною перевагою є невисока вартість і довговічність: зважаючи на особливості конструкції, власник будинку на стовпчастому фундаменті не зможе побудувати цокольний поверх або підвал.

 • Плитковий (монолітний) фундамент

Облаштування монолітного фундаменту є суцільну монолітну армовану плиту на поверхні ґрунту (незаглиблену) - це дозволяє підвищити стійкість будови.

Такий вид фундаменту є найпоширенішим варіантом для зведення будівель на слабких ґрунтах і на ділянках з активними ґрунтовими водами.

Товщина залізобетонної плити складає від 30 до 100 см.

Монолітний (плитковий) фундамент забезпечує найкращу несучу здатність, і міцність, а також високу жорсткість усієї конструкції, проте зведення такого фундаменту несе за собою великі фінансові витрати.

Фахівці компанії "Вікна-Траст" з радістю допоможуть Вам вибрати оптимальний варіант фундаменту для Вашого майбутнього будинку.